Kancelaria Brokerska CONTENT INSURANCE
Anna Borowiak Broker Ubezpieczeniowy
75-324 Koszalin
ul. Projektantów 9/9

tel./fax: 094 347-11-31
tel. kom.: 605-098-060
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.contentbroker.pl

Money.pl - ubezpieczenia

Portal finansowy nr 1 w Polsce
 1. Wiceminister sprawiedliwości i pełnomocnik rządu ds. praw człowieka Marcin Warchoł chce, by nadzór KNF dotyczył też firm pożyczkowych. Co jeszcze może zmienić na tym rynku nowelizacja tzw. ustawy antylichwiarskiej?
 2. 273 mln zł z funduszy UE to budżet kolejnego konkursu "Infrastruktura drogowa" Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020. W poprzednich edycjach podpisano już umowy na ponad 2 mld zł.
 3. M.in. giganci z Węgier i Arabii Saudyjskiej mogą być zainteresowani przejęciem części biznesów Orlenu i Lotosu. Wkrótce powinniśmy poznać konkrety. To będzie ważny krok w kierunku finalizacji połączenia dwóch największych polskich koncernów.
 4. Inflacja w Polsce jest najwyższa od 20 lat. Zdaje sobie z tego sprawę NBP i w przyszłym roku głównym celem polityki pieniężnej ma być zapewnienie stabilności cen - wynika z założeń przedstawionych przez bank. W praktyce może to jednak nic nie zmienić.
 5. Jak poinformowało MSZ, bez porozumienia zakończyła się piątkowa tura polsko-czeskich rozmów o kopalni Turów. Kolejne podejście w przyszłym tygodniu.
 6. Rodzice z co najmniej czworgiem dzieci mają mieć po zmianach podatkowych w Polskim Ładzie dodatkowe odliczenie w kwocie 85 tys. zł. To tyle samo, ile przewidziano w programie PIT dla młodych. Na ile poprawi to sytuację rodzin?
 7. Polityka klimatyczna i jej wpływ na biznes dzieli najbogatsze polskie rodzeństwo. Dominika Kulczyk i jej Polenergia może się pochwalić potężnymi zyskami. Równocześnie traci Ciech Sebastiana Kulczyka.
 8. Niemal w ciągu chwili wartość bitcoina spadła o 2,5 tys. dolarów. Inwestorzy giełdowi nerwowo reagują na najnowsze doniesienia z Chin. Tamtejszy bank centralny mówi stanowcze "nie" dla transakcji kryptowalutami i chce zakazu. Tak ostro jeszcze nie było.
 9. Kierowcy, czekający na tańsze paliwo, raczej się zawiodą. Na światowych giełdach ceny ropy naftowej idą w górę piąty tydzień z rzędu. Baryłka europejskiej odmiany zbliża się powoli do 78 dolarów.
 10. Rząd chce opodatkować bogate korporacje, ale w efekcie zabierze pieniądze małym detalistom. To kolejna grupa przedsiębiorców, która straci na Polskim Ładzie. Zdaniem Polskiej Izby Handlu wprowadzenie podatku od korporacji spowoduje upadek tysięcy firm głównie z sektora MŚP. Zanosi się na scenariusz podobny do zakazu handlu, który zamiast uderzyć w wielkie sieci, zdziesiątkował małe sklepy.
 11. Samotni rodzice wychowujący dziecko muszą przygotować się na spore zmiany z rozliczaniem swojego podatku dochodowego. Zniknie zasada rozliczania dwukrotności podatku od połowy dochodu. Dlaczego? Zdaniem posłanki PiS przy podniesieniu kwoty wolnej od podatku samotni rodzice byliby faworyzowani względem małżeństw.
 12. W budżecie państwa na koniec sierpnia 2021 roku odnotowano 43,4 mld zł nadwyżki, wynika z szacunkowych danych Ministerstwo Finansów. Trzeba jednak pamiętać, że wydatki na walkę ze skutkami pandemii znalazły się poza budżetem.
 13. Nowe przepisy pozwalają ZUS-owi domagać się zwrotu wszystkich emerytur wypłaconych w ciągu ostatnich pięciu lat - podał portal wyborcza.pl. Rzecznik ZUS jednak zapewnia, że dzieje się to wyłącznie w wyjątkowych sytuacjach.
 14. KGHM podpisał w czwartek porozumienie z amerykańską firmą w sprawie budowy co najmniej czterech reaktorów nuklearnych. Państwowy gigant zapewnia, że pierwszy reaktor w technologii SMR zacznie działać za osiem lat.
 15. Niemieckie Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało, że od 1 listopada niezaszczepieni, a kierowani na kwarantannę ze względu na COVID-19, nie dostaną zasiłku chorobowego. Czy wobec rosnącej liczby zachorowań w Polsce mogą pojawić się podobne przepisy?