Kancelaria Brokerska CONTENT INSURANCE
Anna Borowiak Broker Ubezpieczeniowy
75-324 Koszalin
ul. Projektantów 9/9

tel./fax: 094 347-11-31
tel. kom.: 605-098-060
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.contentbroker.pl

Money.pl - ubezpieczenia

Portal finansowy nr 1 w Polsce
 1. Nowoczesne technologie prowadzą do ułatwienia wykonywania wielu czynności – zwykle powtarzalnych i nużących. Dotyczą różnych sfer naszego życia. Sprawdźmy, jak technologia finansowa z roku na rok zmienia rynek kryptowalutowy. Jaka przyszłość go czeka?
 2. Rada Polityki Pieniężnej już od ośmiu miesięcy nie zmieniła stóp procentowych NBP. Od dłuższego czasu taka sama jest też wysokość stawek WIBOR®. Dla kredytobiorców oznacza to odetchnięcie od zwiększających się miesięcznych rat. Sprawdziliśmy, czy w obecnej sytuacji nadal opłacają się kredyty hipoteczne ze stałą stopą.
 3. W Polsce przybywa kolekcjonerów monet. Ceny dynamicznie rosną, a historyczne numizmaty na aukcjach schodzą niczym ciepłe bułeczki. - Zajmuję się numizmatyką od 20 lat i czegoś takiego nie widziałem - mówi w rozmowie z money.pl ekspert.
 4. Główne dostawy ropy naftowej dla zaopatrującej Berlin w paliwa rafinerii PCK Schwedt będą realizowane przez stronę polską - Jörg Steinbach zasugerował minister gospodarki Brandenburgii. Polski Naftoport jest kluczowym kierunkiem pozyskiwania surowca dla niemieckiego zakładu.
 5. Wojna i będące jej konsekwencją sankcje i ograniczenia zmusiły polskich przedsiębiorców do szukania innych kierunków dla inwestycji niż Rosja, Białoruś czy broniąca się Ukraina. Według BGK to Azja Centralna ma duży potencjał w kontekście rozwoju eksportu i zrekompensowania strat dotychczasowych rynków.
 6. Związkowcy z OPZZ chcą, aby minimalne wynagrodzenie w 2024 r. wynosiło co najmniej 4300 zł od 1 stycznia, i co najmniej 4540 zł od lipca. Jednak zdaniem Związku Przedsiębiorców i Pracodawców najlepsze będzie zamrożenie wynagrodzeń na obecnym poziomie.
 7. Obecne trendy wskazują, że na koniec XXI w. na Ziemi będzie żyło 7 miliardów ludzi. Choć to o prawie 3,5 miliarda mniej niż wskazują szacunki ONZ, nie oznacza to, że nasza planeta znacząco odetchnie. Jak to możliwe?
 8. - System dyskryminuje rodziny z dzieckiem, każde nowe dziecko zmniejsza zdolność kredytową o 10 proc. - mówili przedstawiciele Lewicy podczas swojej konwencji "Mamy plan dla mam". Ugrupowanie zaproponowało m.in. ustawę dot. jawności płac, państwowy program najmu mieszkań czy "wdowich rent".
 9. Złoto jest postrzegane jako bezpieczna przystań inwestycyjna i tak naprawdę nigdy długoterminowo nie traci na wartości. Inwestorzy chętnie kupują, kiedy na rynkach dochodzi do różnych zawirowań.
 10. Od kryzysu do kryzysu. Z Łukaszem B. Błażejewskim, przedsiębiorcą i właścicielem sieci burgerowni i pizzerii, rozmawiamy o tym, jaką szansą potrafi być trudna sytuacja gospodarcza. Przedsiębiorca opowiada też o pomyśle na "wkładkę z owadów" w menu swoich restauracji. To była pierwsza taka oferta na polskim rynku.
 11. Sejm przegłosował w piątek ustawę ws. likwidacji użytkowania wieczystego wraz z poprawkami dotyczącymi podatku od czynności cywilno-prawnych. Dzięki temu firmy, osoby fizyczne i spółdzielnie mieszkaniowe będą mogły stać się właścicielami gruntów, które mają w użytkowaniu wieczystym.
 12. Sejm decydował dzisiaj w sprawie poselskiego projektu ustawy o sołtysach i radach sołeckich. Nowe przepisy mają zagwarantować sołtysom w wieku emerytalnym dodatek w wysokości 300 zł.
 13. Rządowy projekt ustawy o pomocy państwa w oszczędzaniu na cele mieszkaniowe wrócił do Sejmu. Ustawa zakłada wsparcie systematycznego oszczędzania na cele mieszkaniowe oraz wprowadzenie okresowych dopłat do rat spłaty kredytów, czyli tzw. "Bezpieczny kredyt 2 proc.".
 14. Coroczne wypłaty czternastych emerytur coraz bliżej. Rządowy projekt został przyjęty przez Sejm, teraz zajmie się nim Senat. Kto będzie mógł liczyć na dodatkowe świadczenie? Ile będzie wynosić kwota "czternastki" i kiedy emeryci mogą spodziewać się wypłaty?
 15. W piątek Sejm przyjął rządowy projekt ustawy wprowadzającej coroczną wypłatę czternastej emerytury.