Kancelaria Brokerska CONTENT INSURANCE
Anna Borowiak Broker Ubezpieczeniowy
75-324 Koszalin
ul. Projektantów 9/9

tel./fax: 094 347-11-31
tel. kom.: 605-098-060
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.contentbroker.pl

Money.pl - ubezpieczenia

Portal finansowy nr 1 w Polsce
 1. - Jeżeli odsuniemy PiS od władzy po najbliższych wyborach parlamentarnych, to stare zasady dotyczące płacenia składki zdrowotnej przez przedsiębiorców, zostaną przywrócone - zadeklarował w sobotę przewodniczący Porozumienia Jarosław Gowin. Kolejnym postulatem jest dobrowolny ZUS dla mikro- i małych przedsiębiorców. - Niech oni sami decydują o tym, na co przeznaczać swoje pieniądze - mówił Gowin.
 2. Budowa domu pociąga za sobą wysokie koszty. By w ogóle móc rozpocząć realizację takiej inwestycji, należy oszacować, jakie nakłady środków finansowych będą potrzebne. W tym celu jest przygotowywany kosztorys inwestorski, który staje się podstawą podjęcia decyzji o budowie. Sprawdź, jak w praktyce wygląda kosztorys inwestorski oraz jak się go przygotowuje.
 3. - Projekt, przewidujący wakacje kredytowe bez warunków dochodowych, to zbyt duże obciążenie dla sektora bankowego, bo rząd znacząco nie doszacował liczby potencjalnych chętnych, jeśli nie będzie praktycznie żadnych warunków skorzystania - uważa wiceprezes Związku Banków Polskich Tadeusz Białek. - To bubel prawny napisany naprędce na kolanie - dodaje.
 4. Gazociąg między Polską a Słowacją jest gotowy do próbnego uruchomienia - powiedział w piątek szef słowackiego rządu Eduard Heger. Dzięki temu Słowacja ma uzyskać dostęp do gazu norweskiego.
 5. Początek roku przyniósł załamanie na rynku kredytów mieszkaniowych — od stycznia do marca tego roku banki udzieliły ponad 25 proc. mniej niż hipotek niż kwartał wcześniej. Skokowo wzrosło zainteresowanie kredytami stałoprocentowymi. Mimo rosnących rat nie pogorszyła się spłacalność.
 6. Przedsiębiorstwa funkcjonują w pewnym otoczeniu, a ich decyzje wpływają na to, jak jest ono kształtowane. Społeczna odpowiedzialność biznesu to koncepcja, która zakłada, że firmy uwzględniają interesy społeczne w swoich działaniach. CSR, czyli Corporate Social Responsibility, to skrót, który coraz częściej można spotkać w mediach czy literaturze branżowej. Co to jest społeczna odpowiedzialność biznesu? Jak wykorzystać narzędzia CSR w swojej firmie?
 7. Trwa exodus firm zagranicznych z Rosji. Władimir Putin jednak przekonuje, że nie zasmuca go ich postawa. Wręcz przeciwnie, prezydent cieszy się, gdyż - w jego ocenie - zwiększa to możliwości i perspektywy rodzimych przedsiębiorców. Zapewnił też, że mimo sankcji Moskwa będzie szukać możliwości importu zaawansowanych technologii i dóbr luksusowych.
 8. - Nie sądzę, żebyśmy jako cała gospodarka weszła w recesję. Rzeczywiście problemy z żywnością i surowcami energetycznymi są istotne, natomiast z punktu widzenia banku światowego bardziej zastanawiałabym się nad tym, jak pomóc gospodarkom, które na pewno zostaną dotknięte kryzysem - powiedziała w programie "Money. To się Liczy" Małgorzata Starczewska–Krzysztoszek, Wydział Nauk Ekonomicznych UW. - To są gospodarki, które netto są importerami żywności i surowców energetycznych i, na nieszczęście, są to najsłabsze gospodarki na świecie - dodała.
 9. - Trzeba pamiętać o tym, że zasilenie polskiej gospodarki z tytułu pandemii było znacznie wyższe niż w Czechach. Dzisiaj to wspieranie gospodarstw domowych pieniędzmi z budżetu państwa jest większe, to wpływa na popyt. Wydaje się, że jesteśmy bardzo silnie narażeni na wzrost popytu konsumenckiego przez napływ uchodźców z Ukrainy. Do Czech nie przybyło tak dużo nowych konsumentów, jak do Polski. Poza tym widać bardzo wyraźnie, że Narodowemu Bankowi Polskiemu trudno będzie oddziaływać polityką pieniężną na inflację, bo rząd w taki, a nie inny sposób realizuje politykę budżetową - powiedziała w programie "Money. To się Liczy" Małgorzata Starczewska–Krzysztoszek, Wydział Nauk Ekonomicznych UW.
 10. Każda firma działa w pewnym otoczeniu, które w ekonomii jest dzielone na bliższe i dalsze. Dla przeanalizowania czynników występujących w środowisku funkcjonowania przedsiębiorstwa są przeprowadzane różnego rodzaju testy i badania. Jednym z nich jest analiza PEST. Co to jest i na czym polega?
 11. - Mamy do czynienia ze spektakularnymi zmianami na polskim rynku mieszkaniowym - powiedział w programie "Newsroom WP" Marcin Krasoń, analityk OBIDO.pl. – To co wydarzyło się przez ostatnie 2 lata, nigdy wcześniej nie miało miejsca: pandemia, po niej seria podwyżek stóp procentowych i w końcu wojna w Ukrainie. Podwyżki podniosły raty kredytów, na domiar złego KNF w zalecił bankom ostrożniejsze liczenie zdolności kredytowej. Jeszcze kilka miesięcy przed wojną niektórzy mieli zdolność kredytową na poziomie 700 tys. zł, dziś jest to 250-300 tys. zł. To bardzo trudna sytuacja dla wielu osób. Banki robią teraz jeszcze jedną bardzo niefajną rzecz. Wyliczają zdolność klienta, zapraszają do podpisania umowy i dopiero na miejscu okazuje się, że w umowie widnieje kwota o 200 tys. mniejsza niż ta, o którą starał się kredytobiorca. W ten sposób ludzie dostają od banku „pozytywną wiadomość”, która jest tak naprawdę negatywna. Kto dziś ma możliwość wyciągnięcia z własnej kieszeni kwoty 100-200 tys. zł? To wpływa nie tylko na rynek pierwotny, także na wtórny. W przypadku domu to utrudnia oszacowanie kosztów budowy. Nieprzewidywalne są koszty robocizny, materiałów. Najgorsze jest to, że trudno przewidzieć, co będzie dalej, co stanie się po wojnie.
 12. Wakacje kredytowe dla wszystkich zawierają wiele pułapek — uważa była szefowa NBP Hanna Gronkiewicz-Waltz. Jak zaznaczyła w Radiu ZET, proponowane przez rząd rozwiązanie nie powinno być dostępne dla każdego. - Ludzie, którzy zarabiają godziwe pensje, mogą spłacać kredyty – podkreśliła.
 13. Kurs hrywny - 27.05.2022. W piątek za jedną hrywnę (UAH) zapłacimy 0,1449 zł. Inwazja Rosji zachwiała zarówno kursem rosyjskiego rubla, jak i ukraińskiej waluty. Hrywna od lat, w wyniku agresywnej polityki Kremla, nie może odbudować swojej siły. W pierwszych latach XXI wieku jeden dolar kosztował ok. 5 hrywien. Obecnie wartość 1 dolara to około 29,63 UAH.
 14. Kurs rubla - 27.05.2022. W piątek za jednego rubla (RUB) zapłacimy 0,0655 zł. Od czasu inwazji rosyjskich wojsk na terytorium Ukrainy, wskutek kolejnych sankcji nakładanych przez zachodnie gospodarki, kurs rosyjskiej waluty (RUB/PLN) bardzo mocno się osłabił. Potem jednak odrobił straty.
 15. Kursy walut - 27.05.2022. W piątek za jednego dolara (USD) zapłacimy 4.2770 zł. Cena jednego funta szterlinga (GBP) to 5.4094 zł, a franka szwajcarskiego (CHF) 4.4658 zł. Z kolei euro (EUR) możemy zakupić za 4.6001 zł.