Kancelaria Brokerska CONTENT INSURANCE
Anna Borowiak Broker Ubezpieczeniowy
75-324 Koszalin
ul. Projektantów 9/9

tel./fax: 094 347-11-31
tel. kom.: 605-098-060
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.contentbroker.pl

Money.pl - ubezpieczenia

Portal finansowy nr 1 w Polsce
 1. Gliwice namawiają do łapania deszczówki. Na wykonanie zbiorników do łapania i wykorzystania wód deszczowych ma być przeznaczone do 4 tys. zł na mieszkańca.
 2. Choć tzw. Polski Ład miał poprawić sytuację emerytów, są cztery grupy, które na nowych przepisach stracą. Wśród nich są osoby z najniższymi świadczeniami i ci, którzy mają problemy ze zdrowiem.
 3. Elon Musk, ekscentryczny miliarder, założyciel Tesla Inc, właśnie sprzedał swój ostatni dom. Ceny transakcji nie podano. Za to amerykański urząd skarbowy podał, że Musk jest ich największym dłużnikiem.
 4. Na wtorkowym posiedzeniu Rada Ministrów zajmie się projektem propozycji wysokości stawek minimalnej pensji i wynagrodzenia godzinowego.
 5. Puchnie nadwyżka handlowa, czyli różnica miedzy eksportem a importem, wynika z najnowszych danych za kwiecień, które opublikował w poniedziałek NBP. To może być kolejny argument za podwyżką stóp procentowych.
 6. Wstępne analizy wskazują, iż oddanie do użytku gazociągu Baltic Pipe może się nie opóźnić - ocenił prezes PGNiG Paweł Majewski. Planowana data uruchomienia systemu to 1 października 2022 r.
 7. Po dwumiesięcznej zwyżce notowań złota, trwającej przez cały kwiecień i maj, ceny kruszcu wyraźnie idą w dół. Z kolei "czarne złoto" jest już najdroższe od ponad 2,5 roku.
 8. Polacy pokochali drewniane domy. Uczucie to może jednak przygasnąć wraz z dalszymi wzrostami cen głównego surowca. - W przypadku zamówień na 2023 r. gotowy dom może być nawet o 50 proc. droższy - mówi Justyna Rusnak z firmy Drewnex. Podrożeje jednak budowa każdego domu.
 9. W 2020 roku, mimo pandemii, wzrósł udział polskiego eksportu w światowym eksporcie. Za ten wynik odpowiadają przede wszystkim towary konsumpcyjne - oceniają ekonomiści Credit Agricole. Czy w tym roku będzie równie dobry? Na razie dane za pierwsze miesiące 2021 roku wyglądają obiecująco. W kwietniu eksport towarów wystrzelił.
 10. - Chcemy zaoferować zapowiadane przez nas już wcześniej ugody. Szkoda, że pozostałe banki z dużymi portfelami kredytów frankowych nie poszły wytyczoną przez nas ścieżką - mówi w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" nowy prezes PKO BP. Jan Emeryk Rościszewski chwali też polski rząd za tarcze antykryzysowe i ocenia, że rosnąca inflacja jest jak "ból ręki po szczepionce".
 11. - W Sejmie zostanie ułożony taki harmonogram, żeby ustawy podatkowe, które mają obowiązywać w całym roku kalendarzowym, weszły w życie najpóźniej w czwartym kwartale - zapewnił Janusz Śniadek z PiS, zapytany w "Money. To się liczy" o zmianie zapowiadane w Polskim Ładzie. Podkreślił, że ustawa związana z kwotą wolną od podatku będzie jedną z pierwszych, jaka znajdzie się w Sejmie. Kiedy? Jak doprecyzował, na przełomie lipca i sierpnia dostaniemy uzasadnienia i wyliczenia, jak wpłynie ona na kieszeń Polaka.
 12. Wypowiedzi dwóch członków Rady Polityki Pieniężnej (RPP) dość mocno sugerują, że w hamowanie wzrostu cen poprzez normalizację polityki pieniężnej może rozpocząć się listopadzie.
 13. Poszkodowany w aferze GetBacku wywalczył w sądzie pieniądze zainwestowane w trefne obligacje. Wypłacono je jednak Pekao, które nie jest stroną sprawy. Restrukturyzowany Idea Bank chce teraz wystąpić o ich zwrot.
 14. Wicepremier Jarosław Gowin zapewnia, że jego ugrupowanie nie poprze rozwiązań, które spowodują skokowy wzrost podatków. Dodał, że jego ugrupowanie opowiada się za uproszczeniem systemu podatkowego, a jeśli wzrostami podatkowymi, to tylko nieznacznymi.
 15. Kolejny problem w branży gastronomicznej. Brakuje rąk do pracy. W Warszawie na kucharzy, barmanów, kelnerów i baristów czeka prawie 1100 ofert.