Kancelaria Brokerska CONTENT INSURANCE
Anna Borowiak Broker Ubezpieczeniowy
75-324 Koszalin
ul. Projektantów 9/9

tel./fax: 094 347-11-31
tel. kom.: 605-098-060
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.contentbroker.pl

Money.pl - ubezpieczenia

Portal finansowy nr 1 w Polsce
 1. W czasie kiedy jedni walczą o przetrwanie, inni startują z nowym biznesem. Pandemia mocno uderzyła w branżę gastronomiczną. Niektórzy musieli zamykać swoje lokale inni ratują się kredytami lub internetowymi zbiórkami. Są jednak też tacy, którzy mimo ciężkich czasów otworzyli nowe restauracje i działają. Niestety z różnym skutkiem.
 2. Koronawirus zatrzymał wzrost gospodarczy, zniweczył plany rządu na zerowy deficyt, odwołał olimpiadę, ale nie powstrzymał wzrostu płac. Na kilka dni przed oficjalnymi danymi ekonomiści szacują, że w grudniu średnia płaca zbliży się do 5900 zł brutto. Będzie to nowy rekord.
 3. Pandemia spowodowała znacznie mniejsze zyski sektora bankowego w minionym roku. Według danych NBP od stycznia do listopada 2020 r. banki odnotowały zysk netto na poziomie 7,87 mld zł i jest to spadek o ponad 45 proc. w porównaniu do 2019 r. Dlatego można spodziewać się, że banki będą próbowały te starty odrobić, więc podwyżki opłat są nieuniknione. Część banków zaczęła już je wdrażać. Czy rosną tylko opłaty za konto osobiste, czy droższe będą też kredyty?
 4. Rok temu otworzyli własny klub fitness. Działali tylko przez 5 z 12 miesięcy, więc na tarcze się nie łapią. - Nie chcemy pieniędzy od państwa. Dajcie nam pracować, choćby w najostrzejszym reżimie - apelują do rządu. Takich jak oni są tysiące.
 5. Sezon weselny zbliża się wielkimi krokami. Sale zarezerwowane, sukienki kupione, ale śluby wciąż są jedną wielką niewiadomą. Branża ma dosyć niepewności - jej przedstawiciele chcieliby jasnych odpowiedzi od polityków. Tłumaczą, że początek lutego to krytyczna data, bo sezon ślubny rusza w Wielkanoc.
 6. Od piątku przedsiębiorcy mogą składać wnioski o wsparcie z tarczy finansowej 2.0. O wypłacie środków decydować będzie m.in. kod PKD. Choć dużo firm kwalifikuje się do otrzymania pomocy, część i tak nie zobaczy ani złotówki. - Pomoc jest przewidziana tylko dla firm, które zatrudniają pracowników. U nas wszyscy mają działalność – mówi właściciel szkoły nauki pływania.
 7. Pfizer i BioNTech zapowiadają powrót 25 stycznia do zaplanowanych wielkości dostaw szczepionek. Proces produkcji został spowolniony - to czas na wprowadzenie zmian, które pozwolą potem uruchomić produkcję na większą skalę.
 8. Wiceminister z resortu rozwoju poinformowała w piątek o starcie infolinii ws. wsparcia dla firm, chcących mimo restrykcji otwierać działalność. - Poziom emocji wśród przedsiębiorców jest wysoki. Stąd nasze działanie służące temu, by jak najszerzej dotrzeć do środowisk i wyciągnąć kolejne wnioski - powiedziała Olga Semeniuk.
 9. Pfizer poinformował w piątek o ograniczeniu dostaw szczepionek dla państw UE. Tego samego dnia Niemcy współpracujący z amerykańskim Pfizerem zapowiedzieli, że uruchomia produkcję w swoich nowych zakładach.
 10. Podczas wideokonferencji w piątek prezes NBP przypomniał o korzyściach z wprowadzenia do obiegu banknotu 500 zł. Dodał, że w pewnym momencie wprowadzony zostanie banknot o nominale 1000 zł.
 11. 15 stycznia ruszyły zapisy na szczepienia dla seniorów, tymczasem nie wszyscy z grupy 0 dostali szczepionkę. - Sami ciągle nie jesteśmy zaszczepieni - mówi money.pl dyrektor przychodni z Poznania. Placówka ma 15 tys. pacjentów. Boi się też chaosu i nie do końca wierzy w sprawność systemu informatycznego.
 12. PONIEDZIAŁEK, 18 stycznia
 13. Warszawa, 15.01.2021 (ISBnews/ Macronext) - Poniżej przedstawiamy kalendarium wydarzeń makroekonomicznych na poniedziałek, 18 stycznia 2021 r., przygotowane przez analityków Macronext.
 14. Polska Grupa Energetyczna (PGE) podpisała z Komitetem Protestacyjno-Strajkowym GK PGE, który reprezentuje 64 związki zawodowe, porozumienie w kwestiach dotyczących etatyzacji w grupie kapitałowej, podała spółka.
 15. Warszawa, 15.01.2021 (ISBnews) - Narodowy Bank Polski (NBP), który przeprowadził "znaczącą" interwencję na rynku walutowym, nie wyklucza kolejnych interwencji, nawet na większą skalę. Obecnie NBP nie widzi takiej potrzeby, poinformował prezes NBP Adam Glapiński.