Kancelaria Brokerska CONTENT INSURANCE
Anna Borowiak Broker Ubezpieczeniowy
75-324 Koszalin
ul. Projektantów 9/9

tel./fax: 094 347-11-31
tel. kom.: 605-098-060
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.contentbroker.pl

Money.pl - ubezpieczenia

Portal finansowy nr 1 w Polsce
 1. Sejmowa komisja finansów poparła w środę projekt przepisów, który zmniejsza podatek miedziowy, jaki będzie musiało zapłacić KGHM. Obowiązujące stawki mają zostać obniżone do 30 listopada 2022 r. o ok. 30 proc. To spowoduje znaczący ubytek w państwowym budżecie.
 2. Przedsiębiorców rozliczających się ryczałtowo czekają od 2022 roku spore zmiany. Wprowadzone zostają dwie nowe stawki w wysokości 14% i 12%. Niektórzy mogą liczyć na spore obniżenie stawek ryczałtu od przychodów uzyskiwanych z prowadzonej przez nich działalności. Sprawdź nowe stawki ryczałtu 2022 i czy na nich skorzystasz.
 3. Nowe przepisy, które weszły w życie od początku 2022 roku, zmieniają sposób naliczania i opłacania składki zdrowotnej. Regulacje dotyczą przede wszystkim osób prowadzących działalność gospodarczą.
 4. Polski Ład przynosi wiele zmian w systemach podatkowych, a jedną z większych nowości jest PIT-2. Oświadczenie to warto złożyć swojemu pracodawcy jak najszybciej. Skutkuje to zaś pomniejszeniem miesięcznej zaliczki na podatek dochodowy o 1/12 kwoty zmniejszającej podatek. Nie wszyscy jednak są dopuszczeni do skorzystania z nowej ulgi.
 5. Blokada środków z Unii Europejskiej to główny problem Polski - wskazują najważniejsze agencje ratingowe. Sugerują, że trwający dłuższy czas konflikt z Brukselą będzie miał wpływ na ocenę wiarygodności naszego kraju. Wskazują, że przy dalszej blokadzie pieniędzy, Polska będzie musiała ponownie przemyśleć swój budżet i plany dotyczące tego, jak nadrobić inwestycje.
 6. Polski Ład wchodzi w życie, niejednego wprawiając w konsternację. Główny Urząd Statystyczny udostępnił dane, które pozwalają obliczyć przedsiębiorcom stawki składki ubezpieczenia zdrowotnego na 2022 roku. Miesięczna składka zdrowotna przy ryczałcie wyniesie od 335 do nawet 1007 złotych w zależności od przychodów. Wyjaśniamy, jak ją obliczyć.
 7. Z oferty instytucji finansowych znikają propozycje z oprocentowaniem liczonym w promilach - informują analitycy HRE. "Największy bank działający w Polsce przestał »kusić« rodaków tylko i wyłącznie oprocentowaniem na poziomie ułamku promila" - wskazują.
 8. Duże spadki na giełdach w styczniu sprawiły, że z kont 10 największych światowych bogaczy wyparowało aż 158 mld dolarów. Największe straty notuje Elon Musk i Jeff Bezos. Powodów do zadowolenia nie ma też Bill Gates czy Mark Zuckerberg. Na plusie jest tylko słynny amerykański inwestor, zwany przez niektórych "Wyrocznią z Omaha".
 9. Szef NBP Adam Glapiński zapowiada niespodziankę, ale dla osób z kredytami to raczej wyrok. Ekonomiści spodziewają się, że stopy procentowe w Polsce mogą wzrosnąć w tym roku do 4 proc., a niektórzy mówią nawet o 5 proc. Typowa rata przekroczyłaby wtedy 2 tys. zł miesięcznie. Byłaby od 675 do 869 zł wyższa niż jeszcze kilka miesięcy temu.
 10. Elon Musk przez lata zbił fortunę na akcjach Tesli. Dodatkowo w tym roku może uzyskać prawo do rekordowej liczby nowych akcji, które będzie mógł kupić niemal za bezcen. Papiery, które w tej chwili chodzą po 930 dolarów, będzie mógł kupić za 70 dolarów. Eksperci szacują, że w ten sposób Musk może wzbogacić się o 36 mld dolarów.
 11. – Wynagrodzenia będą realizowane w otoczeniu chaotycznym. Firmy, działy księgowe, działy kadr bombardowane są niemal codziennie nowymi zmianami, informacjami i zapowiedziami zmian. To powoduje totalne zamieszanie. Szczególnie dotyczy to firm dużych, gdzie nie ma możliwości ręcznych korekt. Myślę, że dziś nikt tak naprawdę nie wie, w jakiej formie powinny być dokonywane wypłaty – powiedział w programie "Money. To się Liczy" Wojciech Kostrzewa, prezes Polskiej Rady Biznesu. – Wizja dwóch systemów podatkowych w roku 2022 to jest jakaś totalna paranoja. Nigdy się z czymś takim nie spotkałem – dodał.
 12. – Obecny wariant wirusa jest bardzo zaraźliwy i dotyka branże, które w czasie pierwszej i drugiej fali były właściwie oszczędzone. W połowie lutego mamy osiągnąć szczyt piątej fali. Jeśli wiarygodnie potraktować prognozę ministra Niedzielskiego, to oznacza, że przy 140 tys. przypadków dziennie będziemy mieli 2 mln osób na kwarantannie, a to oznacza bardzo duże ograniczenia w biznesie – powiedział w programie "Money. To się Liczy" Wojciech Kostrzewa, prezes Polskiej Rady Biznesu.
 13. Henryk Kowalczyk znalazł już winnego zamieszania związanego z Polskim Ładem. Zdaniem wicepremiera i ministra rolnictwa w rządzie Mateusza Morawieckiego wprowadzenie ulgi dla klasy średniej na wniosek Porozumienia Jarosława Gowina miało skomplikować Polski Ład. Polityk nie chciał też powiedzieć, czy ktoś powinien ponieść polityczną odpowiedzialność za problemy Polskiego Ładu.
 14. Rząd zapowiada kolejne zmiany w Polskim Ładzie. Przyjęty został projekt ustawy, który zawiera przepisy dotychczasowego rozporządzenia zaliczek na podatek dochodowy. Jak wskazuje Kościński, działania te mają związek z rozbieżnymi interpretacjami rozporządzenia.
 15. Kursy walut - 26.01.2022. Za jednego dolara (USD) zapłacimy 4.0550. Cena jednego funta szterlinga (GBP) to 5.4780, a franka szwajcarskiego (CHF) 4.4193 zł. Z kolei euro (EUR) możemy zakupić za 4.5832 zł.